| Fiber Count | 36 Fibers |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Central Strength Member | FRP Or Steel Wire |
| Armor | Corrugated Steel Tape |
| Outer Jacket | Black UV-and Moisture-resistant Polyethylene(PE) |
| Application | Aerial, Duct, Telecom |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2-144 Fibers |
| Structure | Loose Tube |
| Central Strength Member | FRP |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 144 Fibers |
| Central Strength Member | FRP |
| Armor | Non-armored |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 144 Fibers |
| Central Strength Member | FRP Or Steel Wire |
| Armor | Corrugated Steel Tape |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 72 Fibers |
| Central Strength Member | FRP |
| Armor | Non-armored |
| Inner Core | 500 Pairs |
|---|---|
| Fibers Per Tube | 6-12 |
| Overall Diameter | 9.5x18.3mm |
| Cable Diameter | 5mm/7mm/9mm/12mm/15mm |
| Fiber Type | Single-mode/Multi-mode |
| Armoured | Steel Polyethylene Laminate |
|---|---|
| Core Count | 12 Core |
| Wave Length | 1310/1550 |
| Oem | YES |
| Material | PLASTIC |
| Fiber Count | 2-144 Core |
|---|---|
| Fiber Type | G652D |
| Structure | Loose Tube |
| Strength Member | 2.0mm Phosphating Steel Wire |
| Single Armour Material | Corrugated Steel Tape |
| Product Name | Outdoor Aerial Self-support Optical Fiber Cable |
|---|---|
| Messenger | 1 Single Steel Wire |
| Structure | Uni-Tube |
| Outer Sheath | Aramid Yarn + PE Sheath |
| Certification | ISO9001, RoHS, CE |
| Fiber Count | 2-24 Core |
|---|---|
| Fiber Type | G652D |
| Structure | Loose Tube |
| Strength Member | Phosphating Steel Wire |
| Water Blocking Material | Water-blocking Tape |