| Outer Sheath Material | LSZH |
|---|---|
| Central Strength Member | Steel Wire/FRP |
| Warranty | 30 Years |
| Jacket Material | PE PVC LSZH HDPE |
| Surface | Hot-dip Galvanized |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2 Fibers |
| Central Strength Member | FRP |
| Structure | Central Loose Tube |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 6 Fibers |
| Central Strength Member | FRP |
| Armor | Non-armored |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 14 Fibers |
| Cable Diameter | 10.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 8 Fibers |
| Cable Diameter | 8.9mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 18 Fibers |
| Cable Diameter | 10.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 20 Fibers |
| Cable Diameter | 9.5mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber | G657A1, |
|---|---|
| Fiber Count | 2 Fibers |
| Strength Member | Steel Wire |
| Outer Jacket | LSZH |
| Color | Black Or Customized |
| Tensile Strength | ≥100N |
|---|---|
| Surface | Hot-dip Galvanized |
| Shape Or Structure | Can Be Produced As Per Buyer's Request |
| Jacket Material | PE PVC LSZH HDPE |
| Service | OEM/ODM |
| Applocation | Outdoor Or Indoor |
|---|---|
| Outer Jacket | LSZH |
| Shape Or Structure | Can Be Produced As Per Buyer's Request |
| Fiber Brand | TW-SCIE |
| Jacke | PVC Or LSZH |