| Warranty | 30 Years |
|---|---|
| Construction | 2pcs Steels |
| Central Strength Member | Steel Wire/FRP |
| Strength Member Material | KFRP/ FRP/steel |
| Hs Code | 85447000 |
| Application | Telecommunication,Aerial |
|---|---|
| Fiber Type | G652D |
| Number Of Conductors | 2 |
| Type | Coaxial |
| Fiber Count | 2 Core |
| Service | OEM/ODM |
|---|---|
| Central Strength Member | Steel Wire/FRP |
| Warranty | 30 Years |
| Jacket Material | PE PVC LSZH HDPE |
| Outer Sheath Material | LSZH |
| Steel | 0.45mm |
|---|---|
| Central Strength Member | Steel Wire/FRP |
| Surface | Hot-dip Galvanized |
| Product Brand | Ebocom |
| Service | OEM/ODM |
| Shape Or Structure | Can Be Produced As Per Buyer's Request |
|---|---|
| Service | OEM/ODM |
| Strength Member Material | KFRP/ FRP/steel |
| Product Brand | Ebocom |
| Steel | 0.45mm |
| Strength Member | Aramid Yarn |
|---|---|
| Fiber Type | G657A2 |
| Type | ADSS |
| Fiber Count | 2-288 |
| Jacket Material | PE |
| Structure Section | "8" Figure Cross Section |
|---|---|
| Single Armour Material | Corrugated Aluminium Tape |
| Loose Tube Material | PBT Or Jelly |
| Outer Sheath Material | MDPE / HDPE |
| Outer Sheath Color | Black |
| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 72 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 96 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Product Name | Waterproof FTTH Drop Cable |
|---|---|
| Fiber Core | 1-24 Core |
| Cable Diameter | Min 2.0mm±0.2mm |
| Outer Sheath | LSZH Or PE |
| Strength Member | Aramid Yarn |