| Model No | GYFTY Factory Price Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Central Strength Member | Non-Metallic |
| Filler | Filling Compound |
| Fiber Count | 72 Core |
| Brand Name Of Fiber | Corning ,Yofc,Draka,Fujikura Or As Your Requiremen |
| Model No | GYFTY Factory Price Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Outer Sheath Material | PE |
| Central Strength Member | Non-Metallic |
| Filler | Filling Compound |
| Fiber Count | 2-288 Core |
| Fiber Count | 2 Core Indoor Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Brand Name Of Fiber | Corning ,Yofc,Draka, Fujikura...as Requirement |
| Color Of Loose Tube | Blue, Orange, Green, Brown |
| Strength Member | Steel Or FRP |
| Jacket Color | Black, White |
| Water Blocking System | Water Blocking Tape |
|---|---|
| Armour Material | Corrugated Steel Tape Armoured |
| Cable Diameter | 5mm/7mm/9mm/12mm/15mm |
| Fiber Type | Single-mode/Multi-mode |
| Inner Core | 500 Pairs |
| Product Name | Outdoor Fiber Optic Cable The Perfect Solution For Outdoor Connectivity And Communication |
|---|---|
| Outer Sheath | HDPE |
| Product Category | Outdoor Fiber Optic Cable |
| Construction | Central Loose Tube |
| Cable Diameter | 5mm/7mm/9mm/12mm/15mm |
| Product Category | Outdoor Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Product Name | Outdoor Fiber Optic Cable The Perfect Solution For Outdoor Connectivity And Communication |
| Core | 2-288 Core |
| Cable Diameter | 5mm/7mm/9mm/12mm/15mm |
| Cable Color | Black/Yellow/Orange/Green/Blue |
| Application | OUTDOOR,telecommunication,Telecom |
|---|---|
| Fiber Type | G652D,G657A2,Single Mode G652D,singlemode(G652D |
| Fiber Cores | 2-288 Cores |
| Csm | FRP |
| Cable Length | 1000m |
| Product Name | Outdoor Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Certification | ISO9001/CE/RoHS |
| Jacket Material | PE,LSZH |
| Fiber Type | G652D |
| Fiber Count | 2-24 Cores |
| Product Name | Unitube Outdoor Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Installation | Aerial/tube/duct |
| Application | Telecom,Network |
| Sheath Material | PE |
| Strength Member | Two Steel Wire |
| Application | OUTDOOR,telecommunication,Telecom |
|---|---|
| Fiber Type | G652D,G657A2,Single Mode G652D,singlemode(G652D |
| Packaging Details | Drum |
| Delivery Time | 15 Working Days |
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |