| Strength Member | Aramid Yarn |
|---|---|
| Fiber Type | G657A2 |
| Type | ADSS |
| Fiber Count | 2-288 |
| Jacket Material | PE |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 16 Fibers |
| Cable Diameter | 10.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2-24 Fibers |
| Armor | Corrugated Steel Tape |
| Outer Jacket | Black UV-and Moisture-resistant Polyethylene(PE) |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 10 Fibers |
| Cable Diameter | 8.9mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2-24 Fibers |
| Cable Diameter | 8.9-10.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Under Ground,Telecommunication,Duct |
|---|---|
| Fiber Count | 2-288 Core |
| Metallic Strengthen Member | Steel Wire |
| Filler | Filling Compound |
| Single Armour Material | Corrugated Aluminium Tape |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 18 Fibers |
| Cable Diameter | 9.5mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 96 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Model No | GYFXTY |
|---|---|
| Outer Sheath Material | PE |
| Strength Member | 2 FRP |
| Fiber Count | 2-288 Cores |
| Brand Name Of Fiber | Corning ,Yofc,Draka,Fujikura Or As Your Requiremen |
| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 60 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |