| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 48 Fibers |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Central Strength Member | FRP |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 6 Fibers |
| Cable Diameter | 8.9mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2 Fibers |
| Cable Diameter | 8.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2-24 Fibers |
| Cable Diameter | 8.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 16 Fibers |
| Cable Diameter | 9.5mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | FTTH,FTTH FTTB FTTX Network,OUTDOOR,telecommunication,Telecom |
|---|---|
| Fiber Type | G657A2 |
| Fiber Count | 1-12,2/4/6/8/12 Core |
| Jacket | LSZH |
| Strength Member | FRP,steel Wire/FRP,FRP/KFRP/Steel Wire |
| Brand Name Of Fiber | Corning ,Yofc,Draka, Fujikura...as Requirement |
|---|---|
| Color Of Loose Tube | Blue, Orange, Green, Brown |
| Strength Member | Steel Or FRP |
| Jacket Color | Black, White |
| Installation Style | Indoor & Outdoor Self-Support Drop Cable |
| Brand Name Of Fiber | Corning ,Yofc,Draka, Fujikura...as Requirement |
|---|---|
| Color Of Loose Tube | Blue, Orange, Green, Brown |
| Strength Member | Steel Or FRP |
| Jacket Color | Black, White |
| Installation Style | Indoor & Outdoor Self-Support Drop Cable |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 48 Fibers |
| Cable Diameter | 9-18.2mm |
| Bending Radius | 25 Times Cable Diameter |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 72 Fibers |
| Cable Diameter | 9-18.2mm |
| Bending Radius | 25 Times Cable Diameter |