| Application | FTTH,FTTH FTTB FTTX Network,telecommunication,Telecom |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 10 Fibers |
| Strength Member | FRP |
| Outer Jacket | LSZH |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 12 Fibers |
| Cable Diameter | 8.9mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 12 Fibers |
| Cable Diameter | 8.9mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 22 Fibers |
| Cable Diameter | 10.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 8 Fibers |
| Cable Diameter | 8.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Fiber Count | 2-144 Core |
|---|---|
| Fiber Type | G652D, Single Mode |
| Strength Member | FRP |
| Structure | Loose Tube Stranded |
| Single Armour Material | Aramid Yarn |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 12 Fibers |
| Central Strength Member | FRP Or Steel Wire |
| Armor | Corrugated Steel Tape |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2-288 Fibers |
| Central Strength Member | FRP Or Steel Wire |
| Armor | Corrugated Steel Tape |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 12 Fibers |
| Cable Diameter | 9-18.2mm |
| Bending Radius | 25 Times Cable Diameter |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 12 Fibers |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Central Strength Member | FRP |