| Waterproof | Yes |
|---|---|
| Outer Jacket Materail | Aluminum Clad Steel |
| Fiber Color | Blue,Orange,Brown,Aqua,Grey,Customized |
| Rodent Protection | Yes |
| Description | Fibra Optica |
| Type | ADSS |
|---|---|
| Oem | YES |
| Fiber Type | G657A2 |
| Strength Member | Aramid Yarn |
| Custom | Customized Available |
| Outer Sheath Material | PE |
|---|---|
| Outer Sheath Color | Black |
| Metallic Strengthen Member | Steel Wire |
| Loose Tube Material | PBT Or Jelly |
| Single Armour Material | Corrugated Aluminium Tape |
| Strength Member | Aramid Yarn |
|---|---|
| Fiber Type | G657A2 |
| Type | ADSS |
| Fiber Count | 2-144 |
| Jacket Material | PE |
| Product Name | Self-support Outdoor Optic Fiber Cable |
|---|---|
| Cable Sturcture | Figure 8 |
| Messenger | 7*1.0mm Steel Wire |
| Messenger Diameter | 5.0mm |
| Certification | ISO9001, RoHS, CE |
| Fiber Count | 48 Fibers |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Central Strength Member | FRP |
| Jacket | PE Or AT |
| Span | 100m, 150m, 200m, 250m, 300m,350m, 400m,450m,500m, Etc, |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2-24 Fibers |
| Central Strength Member | FRP |
| Armor | Non-armored |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 4 Fibers |
| Central Strength Member | FRP |
| Armor | Non-armored |
| Applocation | Outdoor Or Indoor |
|---|---|
| Outer Jacket | LSZH |
| Shape Or Structure | Can Be Produced As Per Buyer's Request |
| Fiber Brand | TW-SCIE |
| Jacke | PVC Or LSZH |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 24 Fibers |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Central Strength Member | FRP |