| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 36 Fibers |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Central Strength Member | FRP |
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
|---|---|
| Fiber Count | 72 Fibers |
| Central Strength Member | FRP |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Jacket | PE Or AT |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 96 Fibers |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Central Strength Member | FRP |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 144 Fibers |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Central Strength Member | FRP |
| Product Name | Outdoor Optic Fiber Cable |
|---|---|
| Fiber Type | G652D |
| Fiber Count | 2-12 Core |
| Installation | Aerial & Duct |
| Structure | Unit Loose Tube |
| Application | FTTH,FTTH FTTB FTTX Network,telecommunication,Telecom |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 1-4 Fibers |
| Strength Member | FRP Or Steel Wire |
| Outer Jacket | LSZH |
| Strength Member | Aramid Yarn |
|---|---|
| Fiber Type | G657A2 |
| Type | ADSS |
| Fiber Count | 2-288 |
| Jacket Material | PE |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 2-24 Fibers |
| Cable Diameter | 8.2-9.5mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 4 Fibers |
| Cable Diameter | 8.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 6 Fibers |
| Cable Diameter | 8.2mm |
| Strength Member | Steel Wire |