| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 60 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Application | Aerial |
|---|---|
| Fiber | G652D, |
| Fiber Count | 12 |
| Strength Member | FRP,Kevlar Aramid Yarn |
| Jacket | PE Or AT |
| Model No | ADSS |
|---|---|
| Loose Tube Material& Filling Material | PBT&Jerry |
| Central Strength Member | Non-Metallic |
| Maximum Span | 1500m |
| Color Of Loose Tube | Blue, Orange,Green , Brown,Red Etc |
| Fiber Core | 2-24 Core |
|---|---|
| Cable Diameter | Min 7.6mm±0.2mm |
| Outer Sheath | MDPE Or HDPE |
| Armor | Corrugated Steel Tape |
| Strength Member | 2*1.0mm Steel Wire |
| Sheath Material | HDPE,MDPE,LSZH |
|---|---|
| Waterblocking Materia | Water Blocking Tape Or Filling Compound |
| Outer Sheath Color | Black |
| Center Strength Member | Steel Wire |
| Loose Tube Material | PBT With Jelly |
| Outer Sheath Material | MDPE / HDPE |
|---|---|
| Outer Sheath Color | Black |
| Loose Tube Material | PBT Or Jelly |
| Single Armour Material | Corrugated Aluminium Tape |
| Operating Temperature | -40 Degree ~ +60 Degree |
| Material | PE Sheath+Aramid Yain+FRP |
|---|---|
| Span | Custom |
| Core | Custom |
| Laying Methods | Self-support Aerial |
| Central Strength Member | Non-metallic Strengthen Member |
| Fiber Type | Single Mode |
|---|---|
| Fiber Count | 24 Core |
| Strength Member | Steel Wire |
| Structure | Single Loose Tube |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 24 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Brand Name Of Fiber | Corning, Yofc, Draka, Fujikura |
|---|---|
| Single Armour Material | Corrugated Aluminium Tape |
| Outer Sheath Material | MDPE / HDPE |
| Outer Sheath Color | Black |
| Loose Tube Material | PBT Or Jelly |