| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 12 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 144 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Fiber Count | 2-36 Core |
|---|---|
| Fiber Type | G652D, Single Mode, OM3 |
| Loose Tube Material | PBT Or Jelly |
| Outer Sheath Material | MDPE / HDPE |
| Outer Sheath Color | Black |
| Application | Telecommunication, Aerial, Telecom, Network |
|---|---|
| Fiber | G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Count | 6fibers |
| Cable Diameter | 8.9mm |
| Strength Member | Steel Wire |
| Application | Duct,aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 48 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |
| Model | ADSS |
|---|---|
| Central Strength | Non-Metallic/FRP |
| Installation | Self-Support Aerial |
| Loose Tube Material& Filling Material | PBT&Jerry |
| Maximum Span | 1500m |
| Structure Section | "8" Figure Cross Section |
|---|---|
| Brand Name Of Fiber | Corning, Yofc, Draka, Fujikura |
| Outer Sheath Material | MDPE / HDPE |
| Loose Tube Material | PBT Or Jelly |
| Single Armour Material | Corrugated Aluminium Tape |
| Outer Sheath Material | PE |
|---|---|
| Outer Sheath Color | Black |
| Loose Tube Material | PBT Or Jelly |
| Single Armour Material | Corrugated Aluminium Tape |
| Operating Temperature | -40 Degree ~ +60 Degree |
| Fiber Count | 2-144 Core |
|---|---|
| Fiber Type | G652D, Single Mode |
| Jacket | PE Or LSZH Outer Sheath |
| Application | Telecommunication, Aerial, Duct, Telecom, Network |
| Installation | Aerial/tube/duct |
| Application | Aerial,Telecom/network |
|---|---|
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | 2-144 Core |
| Jacket Material | PE Outer Sheath |
| Operating Temperature | -40 C ~ +70 C |